اهداء جایزه‌ی تیم برگزیده توسط شناسا در یازدهمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف(VCCUP)

یازدهمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف به همت مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف و با حضور کارآفرینان، مدیران شرکت های سرمایه گذاری و دانشجویان علاقمند عصر روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه سال‌جاری در سالن جابربن حیان برگزار شد.

در ابتدای این برنامه مهندس دهبیدی پور مدیر پارک علم و فناوری شریف طی سخنانی به ماموریت جشنواره کارآفرینی اشاره کرد و افزود: فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ کسب و کار در فضای دانشگاه و آموزش و توانمندسازی و رفع چالش ها و موانع از جمله مهم ترین ماموریت‌های این جشنواره است.

در ادامه برنامه غزاله جنتی دبیر یازدهمین جشنواره وی سی کاپ طی سخنانی به ماموریت این جشنواره اشاره کرد و افزود: ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان، توانمند سازی و پشتیبانی از طرح‌های کسب و کار و ایجاد ارتباط بین صاحبان ایده و طرح‌های نوآورانه و سرمایه گذاران از جمله مهم‌ترین ماموریت ما در این جشنواره بود.

وی گفت: در یازدهمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف تعداد ۱۲۰ طرح را در مرحله اولیه دریافت کردیم که از این میان تعداد ۶۰ طرح طی سه مرحله داوری و پذیرش شدند و از بین آن‌ها ۱۸ طرح به مرحله داوری حضوری راه پیدا کرد که امروز ۸ طرح به عنوان طرح نهایی از سوی هیات داروان معرفی خواهد شد.

پس از چند سخنرانی شرکت کنندگان در دو بخش طرح های کسب و کاری و شرکت های نوپا(استارتاپها) به ارائه پرداختند که مورد داوری هیات داوران قرار گرفتند.

بعد از ارایه طرح‌های حاضر در جشنواره تیم های فروگانیک، امیدآفرینان وچارچرخ در بخش استارتاپ  و تیم های جینکو، الیاف نور تاب، الیاف هوشمند هوش پرداز در بخش کسب و کار به مقام اول تا سوم دست یافتند.

گفتنی است در راستای حمایت شناسا از رویدادهای کارآفرینانه و ترویج روحیه و انگیزه کارآفرینی در اکوسیستم فناوری، جایزه تیم اول توسط شناسا به عنوان یکی از حامیان رویداد به این تیم اهدا شد.